دسته بندی نشده

مبلمان مدرن چیست؟

مبل مدرن

مدرن به مبلـمان ساخته شده از اخر قرن نوزدهم ، تا حالا مدرن می گویند که جزوی از اثار مدرنیسم است. اکنون طراحی مبل های مدرن از همان مبانی معماری مدرن تبعیت می ‌کند. بی الایشی ، خط های ساده و بدون استفاده از تزئین های اضافه جزو عناصر اصلی در سبک مدرن هستند. شکل های مبل از بزرگ تبدیل به کوچک شده است و این تحول را می‌ توان اثری از معرفی فن ‌آوری نو ، تحول در فلسفه و تأثیرهای مبانی معماری دانست.
سوا از شناسایی انواع مبلمان با توجه به سبک آن‌ها و دورانی که مد شده‌اند، مبلمان را می‌توان بر اساس هدف و مواد مورد استفاده برای ساخت آن‌ها نیز طبقه ‌بندی کرد. این شیوه طبقه‌ بندی خیلی سهل تر است و جزو راه‌ هایی است که خریدار مبلمان مدرن می‌تواند انتخاب‌ های خودش را محصور کنند. با این شیوه طبقه ‌بندی، حاصل یک مبل در مرکز واقع می شود.

به خاطر طراحی غیر قابل شمارش مبلـمان مدرن ، طبقه ‌بندی تمام آن ها توانایی چالش ‌بر انگیز بودن را دارد. با همه این ها ، هدف های اشتراکی که افراد در مبل مدرن به دنبال ان میگردند شامل محل کار، ناهار خوری، مکان های بدون سقف، اتاق خواب یا برای استراحت نشیمن. بعضی از مبل های مدرن برای بیشتر از یک استفاده تولید شده‌ اند. به طور مثال، کاناپه ها برای خوابیدن یا نشستن مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از تولیدکنند ها مبل مدرن جمع مجهزی از یک ست را اماده فروش می کنند.

در ادامه با بانک اطلاعات شهرک صنعتی چهاردانگه همراه باشید تا در باره این مبل بیشتر بدانید

مبل مدرن

ویژگی طراحی مبلمان مدرن

رونق طراحی مبل مدرن به خاطر ایده‌ های طراحان مدرن تشکیل شده است که با پیروی از ایده ‌ها نتیجه هنرمندانه‌ ای تولید کرده‌ اند. مبل مدرن غالبا با متریال هایی تولید می‌ شود که تنها در زمان مدرن ساخته شده‌ باشند مثل تخته سه لا ، فایبرگلاس و پلاستیک. همین طور از پارچه‌های طرح‌دار ، چوب و فلز صیقلی هم در این مبل ها مورد استفاده قرار می گیرند. مبل مدرن چندین خصوصیت دارد که سبب محبوبیت آن در خیلی از اشخاص می شوند.

کاربرد مواد طبیعی

یکی ویژگی از مبل مدرن استفاده از بافت و مواد طبیعی به حساب می اید. استفاده از چوب برای مبل و سنگ طبیعی برای میز های کنار مبل توانایی این را دارد تا روحیه ‌ای زندگی بخش به فضای داخلی شما هدیه کند. اکثر مبل های مدرن انواع متفاوتی از متریال ها را در خودشان جای داده‌ اند تا بالاترین رده راحتی را به شما ببخشند.

استفاده از فلزات در مبلمان مدرن

در حال حاضر پروسه کار با فلز ها در مبل رونق یافته است. استفاده از فلز های خاص مثل آلومینیوم، نیکل و فولاد ضد زنگ در طراحی مبل مدرن به راحتی قابل مشاهده است. این فلز را می‌توانید در طراحی مدرن وسایل روشن کننده در طرح ‌های گوناگون هم مشاهده کنید.
کنار هم قرار گرفتن فلز و پارچه در مبل مدرن تبدیل به یکی از سبک‌ های پرطرفدار شده است. با توجه به اینکه فلز ذات سردی دارد ، همراه جنسی گرم می ‌تواند اعتدال را در فضای داخل خانه شما به درستی بیافریند. محبوب‌ ترین و بیشترین رنگ فلز که برای مبل مدرن مورد استفاده قرار می گیرد ، طلایی رنگ است که همراه پارچه ‌های مخمل ترکیب زیبایی را به وجود می اورد.
اگر برای فلز رنگ تیره را استفاده می‌ کنید می‌ توانید از پارچه‌ های نخ و کتان به عنوان روکش برای مبل به کار بگیرید. در بعضی از مبلـمان مدرن چوب به کار می رود ، دقت کنید بهتر است ترکیب چوب و فلز جور باشد.
همراه چوب ‌های رنگ روشن، استفاده از فلزات به رنگ مسی و رنگ طلایی می‌ توانند هارمونی زیبایی به وجود اورد. فلز مبل را می‌ توانید در دو حالت مات و براق استفاده کنید. فلزاتی که براق هستند، چشم‌ نواز ترند و به خاطر سطح صیقلی شان نگاه های بیشتری را به سمت خود جلب می‌ نمایند و به معاصر و سبک مدرن شبیه ‌تر هستند ، اما فلزاتی که مات هستند اکثرا یاداور سبک‌ های سنتی هستند.

کاربردی بودن مبلمان مدرن

این خصوصیت جزوی از با اهمیت ترین ویژگی ‌های مربوط با مبلـمان مدرن است. در واقع فرم از عملکرد تبعیت می‌ نماید به این معنی است که مبل مدرن به خاطر رسیدن به هدفی مخصوص و برای به دست اوردن آن هدف به شکلی موفقیت امیز، طراحی شده است. به این معنا که هدف ما ارجح بر سبک است.
بعضی از نمونه های مبل مدرن که نتیجه آن‌ ها مهم ‌تر از شکل ظاهری ‌شان است، صندلی ‌های اداری، میز و صندلی رستورانی و صندلی ‌هایی بلند برای کودکان است. مبلـمان مدرن را می ‌توان برای قسمت آشپزخانه مدرن ، کتابخانه ، اتاق نشیمن، اتاق خواب و باقی فضا های خانه طراحی و تولید کرد؛ آن‌ ها می‌توانند در فضا های کوچک خیلی مفید باشند. کاناپه ‌های مدرن بزرگ را برای اتاق بزرگ نشیمن یا مبل ‌های دو نفره مدرن را برای قسمت های کوچک ‌تر استفاده کنید.

مبل مدرن

خطوط صاف و شکل‌های هندسی

سبک دکور داخلی مدرن با کمترین تزئینات، طراحی می ‌شود. در این سبک بیشتر روی خط های صاف، شکل های هندسی و زاویه متمرکز می ‌شود. پس، خط ها و لبه ‌های صاف از مهم ترین خصوصیت های طراحی مبل مدرن هستند. مبل‌ ها و صندلی‌ هایی که دسته‌ های چهار گوشه دارند، یک عضو قوی به اتاق می ‌بخشند.
دقت به این نکته اهمیت زیادی دارد که در سال ‌های معاصر خط های منحنی هم، در سبک مدرن استفاده می شوند که آن ‌ها می ‌توانند جزوی از زیر مجموعه های طراحی و سبک معاصر باشند. سبک معاصر و مدرن بیشتر اوقات باهم اشتباه گرفته می شوند.

ادامه دارد…

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *