عمومی, مقالات

مبلمان پلیمری

مبلمان پلیمری

چرا مبلمان پلیمری

مبلمان پلیمری امروزه درحال رواج پیدا کردند هستند. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که خرید هر ست مبلمان چوبی در بازار چقدر در قطع درختان و از بین رفتن طبیعت می تواند نقش داشته باشد؟
ممکن است زیستگاه هزاران موجود با قطع بی رویه درختان از بین رفته و این به مرور زمان با پیدا شدن طرفداران بیشتر برای مبلمان چوبی ، سبب انقراض حیوانات یک منطقه و یا از بین رفتن تنوع زیستی شود .
برعکس چیزی که در ذهن شما است باید بگوییم ما انسان ها ، حیوانات و طبیعت بهم گره خورده ایم . اگر حتی برای یکی از ما اتفاقی بیفتد برای بقیه بسیار بد می شود.
برای مثال اگر دیگر درختی در دنیا نباشد ما نمی‌توانیم نفس بکشیم زیرا اکسیژنی وجود ندارد .

اینجا است طراحان تصمیم می گیرند یک متریال جدید به نام پلیمر به وجود آورند ، که این متریال بدون قطع حتی یک درخت می تواند جایگزین چوب برای ساخت و ساز لوازمی نظیر کمد ، مبلمان و …شود . این متریال مصنوعی بوده و می توانید بدون نگرانی درباره آسیب زدن به طبیعت وسایلی دقیقا شبیه همان چیزی که در ذهنتان است پیدا کنید اما از جنس پلیمر های غیر طبیعی .

مبلمان پلیمری

مبلمان پلیمری چیست؟

در دنیای امروزی که چیدمان دکوراسیون با سبک های مختلفی مورد توجه و علاقه ی مردم قرار گرفته است ، خرید مبلمان و میز با سبک های مختلف چیدمان ، یکی از کار هایی است که برای نشان دادن سبک دکوراسیون خود لازم دارید که آن را انجام دهید. عناصری که با توجه به آن ها می توانید یک دکوراسیون زیبا را داشته باشید جنس، طرح و نقوش، رنگ و … می باشد.
و این دقیقا یکی از موضوعاتی است که سبب رقابت تولید کنندگان مبل با یک دیگر شده است ، همه می‌ خواهند جنسی را بسازند که بیشترین مشتری را به خود جذب کند و فروش بالایی داشته باشد ، پس سعی می کنند از هر نقش و نگار و یا جنسی برای کار خود استفاده کنند . این رقابت با وجود متریال های غیر طبیعی مانند پلیمر بسیار داغ تر هم شده است و فروشندگان سعی می کنند همواره برای جنس خود ، تبلیغاتی قوی تر از دیگران را ارائه‌ دهند .

در طی این چند دهه متوالی محیط زیست بار ها به ما انسان ها اخطار داده که اگر از بین برود یا آسیبی جزئی نیز ببیند ممکن است چه اتفاقی برای ما بیوفتد
پس دانشمندان به این فکر کردند که چه بهتر است اگر موادی باشد که جای چوب را گرفته اما از طبیعت هیچ استفاده ای در آن نشود .

پس با همه این توضیحات بالا تا الان باید متوجه شده باشید مبلمان پلیمری دقیقا چه چیزی است و چرا بهتر است از آن استفاده کنید ، مبلمانی که از نظر ظاهری کاملا به چوب شباهت داشته و هرگز هیچکس در نگاه اول متوجه چوب نبودن آن نمی گردد ، این یعنی شما می توانید یک مبلمان چوبی داشته باشید در حالی که واقعا چوبی نیست!

مبل پلیمری

مبلمان پلیمری با چوبی و فلزی چه تفاوتی دارند ؟

طبیعتاً موادی که برای ساخت این سه نوع به کار برده شده را می توان اولین تفاوت آن ها نام برد پس مورد اول تفاوت متریال میان آن ها می شود .
که متریال فوق العاده پلیمر بیشتر از بقیه مورد استقبال قرار گرفته شده ، شاید با خودتان بپرسید که چرا چنین چیزی اتفاق افتادن وقتی چوب و فلز طبیعی تر هستند؟؟

دلیل آن ، این است که متریال پلیمر ضد ضربه است و مقاومت بسیار بالایی دارد و در مقایسه با متریال چوب جدا از بحث مقاومت ، ضد آب و رطوبت بوده و قیمت بسیار به صرفه تری هم نسبت به متریال های دیگر دارد و بر خلاف فلز و چوب در هر شرایط آب و هوایی می توان از آن ها در هر قسمتی از خانه استفاده کرد .

همه اینها را می توان دلیلی برای محبوبیت مبلمان پلیمری دانست . اما به هر حال وجود خصوصیات جالب این متریال است که شما را وسوسه به خرید این نوع اجناس می کند و شما می توانید برای اداره ، محل زندگی و هر جای دیگر که مد نظرتان است از محصولاتی که با این متریال ساخته می شوند استفاده کنید.

ویژگی مبلمان پلیمری

می توان گفت مبلمان پلیمری یک متریال همه چیز تمام است ، که این سبب شده مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند و در ساخت تمام لوازم یک خانه از آن استفاده کرد. معیارهای که این نوع متریال دارد باعث می شود جدا از بقیه ی متریال ها بنظر برسد و خاص بودن خود را نشان دهد .

زیبایی چشمگیری و خیره کننده

اگر دقت کنید اولین چیزی که هر انسانی هنگام خرید مبلمان به آن جذب می گردد ، زیبایی چشمگیر یک ست مبلمان است .
مبلمان پلیمری با ظاهری شیک و در عین حال چشم گیر می تواند انتخاب مناسبی برای افرادی که در دکوراسیون وسواس دارند باشد .
اکثرا افرادی که با این متریال آشنایی کامل را ندارند ممکن است در خرید مبلمانی که از این جنس باشد مطمئن نبوده و به شک بیوفتند . اما اگر از کیفیت ظاهری، تنوع در شکل و فرم، مقاومت بالا در برابر رطوبت و حتی قیمت‌های به صرفه تر برای خرید این نوع مبلمان را در نظر بگیرند ، آن گاه است که نظرشان کاملا در این باره عوض‌ می گردد و برای خرید این متریال پیش قدم می شوند .

به اضافه ی‌ تمام این مزیت ها ، متریال پلیمر بسیار تنوع رنگی بالایی را در خود قرار داده است ، این موضوع باعث شده که بی حد و مرز دارای طرفداران و مخاطبان شود . این مبلمان را می‌توان در طیف رنگی طلایی، گردویی، سفید و صدفی یافت و با آبکاری رنگهایی مثل دودی، آبکاری طلایی، رزگلد (مسی) و نقره‌ای را نیز به وجود آورد .

قابلیت شستشو

بی شک در هیچ جای دنیا نمی توانید مبل های چوبی را با رطوبت تماس دهید ، و این یعنی نمی توانید آن را بشویید. اگر مبل چوبی را بشویید مطمئن باشید دچار پوسیدگی شده و خیلی زود از بین می رود و دیگر قابل استفاده نیست . اما مبلمان پلیمری کاملا قابل شست و شو هستند .
مواد پلیمری با شستشو دچار هیچ گونه مشکلی نمی شوند ، پس این یک امتیاز برای این متریال محسوب می گردد . اگر این موضوع را کنار بگذاریم ، تمیز کردن مبلمان چوبی در مناطق شهری ایران بسیار کار دشواری است و مشکلات جبران ناپذیری دارد. محصولات چوبی در شهرهای شمالی و جنوبی کشور ایران عمر کوتاهی داشته و اصلا به صرفه نیستند .
اما مبلمان پلیمری اصلا با آب مشکلی نداشته و بلکه با شست و شوی آن ها می توان به ظاهر زیبا و شیک آن به راحتی افزود . البته باید دقت کنید از مواد شست و شوی مناسب برای آن ها استفاده کنید و از لوازم خراشنده استفاده نکنید . در غیر این صورت مبل شما دچار آسیب شده و زیبایی خود را از دست می دهد.
همین عامل هم سبب این می گردد که مبلمان پلیمری در برابر زنگ زدگی ام مقاوم باشد . زنگ زدن و پوسیدگی مبل می تواند آسیب زیادی به اجزای آن بزند . تعمیر آن‌ها بسیار دشوار بوده و سبب پایین آمدن طول عمر مبل می گردد.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *