شهرکهای صنعتی, مقالات

چهاردانگه تهران کجاست

چهاردانگه کجاست

چهاردانگه کجاست

اگر می خواهید مبل، میز ناهار خوری، کابینت، میز تلویزیون و دیگر وسایل خانه تان تغیر دهید، بی تردید اشنایان شما چهاردانگه تهران را به شما معرفی کرده اند. چهاردانگه جزو شهر ها پر شلوغ تهران است و یکی از بازار های معروف این استان هم به حساب می اید. بیشتر معروفیت چهاردانگه تهران به دلیل بازار کابینت و مبل آن است.

چهاردانگه کجاست
چهاردانگه کجاست

چهاردانگه تقریبا پنجاه هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب غربی تهران ، در بزرگراه آیت الله سعیدی قرار دارد. چهاردانگه شهری قدیمی است و دو شهرک صنعتی بزرگ را در خود جای داده است. وجود دو شهرک صنعتی در کنار این شهر باعث شده که چهاردانگه از لحاظ تولیدی جزو قطب های استان تهران به حساب برود. شرکت های بزرگی مانند سدید ، لوله سازی ، ایران خودرو دیزل ، سینجر گاز، کیان تایر ، یاران و … در این شهرک ها مستقر هستند و همین امر باعث شده تا چهاردانگه اهمیت بیشتری داشته باشد.
به علاوه در این شهرک صنعتی تولیدی های زیادی موجود هست؛ به خصوص در سال های معاصر که شروع به فروش بی واسطه تولیداتش کرده است. تولیدی های اثاثیه منزل و مبل می توانند مثال های خوبی باشند که بازار گسترده ای را در چهاردانگه به وجود اورده اند.

تاریخ چهاردانگه

چهاردانگه ابتدا یک روستا بوده است. قسمت مرکزی آن به قلعه معروف بوده است. این شهرت هم بخاطر دیوار های بزرگی که دور شهر وجود دارد، که در قدیم برای ممانعت از دخول راهزن ها به درون شهر کشیده بودند، بود. قدمت این منطقه به بیشتر از ۵۰۰ سال می رسد و یکی از قدیمی ترین بنا های شهر چهاردانگه مسجد جامع ان است.
چهاردانگه در استان تهران ، شهرستان اسلامشهر واقع است. این شهر که در جنوب غرب تهران مستقر است، بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ تقریبا ۵۶۰۰۰ نفر جمعیت دارد و شهر کوچکی به حساب می اید. اما جمعیت کم آن نشان این است که چهاردانگه بیشتر شهری تجاری و صنعتی به حساب می اید و قسمت مسکونی آن به نسبت سایر بخش ها توجه کمتری را به خود جلب کرده است.

چهاردانگه کجاست
چهاردانگه کجاست

ویژگی های مثبت چهاردانگه

به عنوان مزایای اصلی شهرک صنعتی چهاردانگه فاصله بسیار کم آن به شهر تهران و به دنبال ان دسترسی سهل و سریع آن به بازار های بزرگ تهران است، می توان اشاره کرد. این ناحیه صنعتی کم ترین فاصله شهرک صنعتی به این گستردگی به شهر تهران را دارد.
به علاوه نکات بالا این شهر دارای مزیت های اصلی زیر هم هست:
• گستردیگی زیاد و وسعت و حضور اصناف گوناگون در آن.
• فاصله خیلی کم این شهرک به کلان شهر تهران و همینطور شهر اسلامشهر و تأمین کالا در بازار این دو شهر.
• تاسیس بازار مخصوص شهرک چهاردانگه به خصوص در صنعت مبل.
• ایجاد اشتغال انبوه این صنعت برای ساکنان شهر اسلامشهر ، تهران و … .

کالا ها شهرک چهاردانگه

همان گونه که گفته شد، چهاردانگه تهران شهری تجاری و صنعتی به حساب می اید. به همین دلیل اشخاص بسیاری برای سفارش یا خرید کالا به این شهر رجوع می نمایند. همین امر باعث می شود که شهر رونق بسیاری بگیرد و فروشندگان و صنایع بسیاری برای عرضه و تولید کالا خودشان به این شهر بیایند.

اگر دوری در شهرستان چهاردانگه بزنید، صنایع و کالا های زیادی را انجا خواهید دید. صنعتکابینت و مبلمان از جماه کالا های برجسته این بازار وسیع به حساب می ایند. اشخاص بسیار در حال عرضه و تولید انواع کابینت مخصوصا کابینت هایی همراه روکش چوب می باشند.

چهاردانگه کجاست

در واقع کابینت همراه روکش ممبران بسیار در چهاردانگه پیدا می شود و شاید بتوانید چهاردانگه را جزء برترین مکان برای خرید این کالا به حساب آورید. به همین خاطر اگر میخواهید برای خرید کابینت ممبران اقدام کنید، حتماً چهاردانگه تهران را در گزینه های خود برای خرید داشته باشید.

مبل دیگر کلایی است که در چهاردانگه بسیار پیدا می شود. فروش و تولید مبل بازار چهاردانگه به قدری فراوان است که بعضی چهاردانگه را به عنوان «بازار مبل چهاردانگه» می دانند.
دیگر کالای برجسته ای که می توان در میان بازار چهاردانگه یافت کرد، میز ناهار خوری ، میز تلویزیون و انواع میز و صند ئلی است.

چهاردانگه کجاست

ادامه دارد…

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *